Cape May McDonald’s

Saatlik Ücret: 11,00$

İş Detayları

Cape May şehri, New Jersey eyaletinin en güneyinde yer alan bir burundur. Eski dönemlerde liman ve izleme üssü olarak kullanılan bu şehir, eyaletin en uç kısmı olduğu için Exit Zero olarak da bilinir. ABD’de highway yani otoban yollarını şehirlere exitler yani çıkışlar bağlar. Exit zero denilmesinin sebebi ise son çıkış olmasıdır. Bu da eşsiz bir manzaranın ve eyaletin en uç bölgesine sahip olmanın göstergesidir.

Cape May, Amerika’nın en güvenli ve huzurlu şehirlerinden biridir. Elbette huzurlu olması, izole bir bölge olduğu anlamına gelmez. Şehrin kendi nüfusu dışında, yaz döneminde çok fala turist alması bu bölgeyi dinamik yapmaktadır. Genç nüfusa da sahip olan bölge, özellikle okyanus üzerindeki plajının yüzmeye ve sörf yapmaya çok uygun olmasıyla ön plana çıkar.

Bu bölgede tüm gün açık olan 7-eleven, WaWa gibi pratik marketler dışında alışveriş için Acme Market yer alır. Cape May, alışveriş için uygun mağazaların olduğu ve Walmart gibi büyük zincirlerin olduğu Rio Grande şehrinde çok yakındır.

North Cape May bölgesinde yani Cape May şehrinin kuzeyinde yer alan McDonald’s fast-food zincirlerinde work and travel programında çalışırken, bölgede aynı zamanda güzel bir tatil de yapabilmeniz mümkündür. Eyaletin asgari ücreti saatlik 10 dolardır. Bununla beraber, dünyanın birçok yerinden fazlaca work and travel öğrencisi bu bölgeye çalışmaya gelmektedir. Ayrıca genç Amerikalı öğrenciler, yazlarını çalışarak değerlendirmek için bu şehri çokça tercih ederler. Lighthouse (deniz feneri), kıyıda bulunan savaş zamanından kalan batık gemi, hayvanat bahçesi gibi ilgi çeken yerlere de sahip olan Cape May, aynı zamanda tarihi de bir şehirdir. Kaptan Cornelius Mey tarafından isim verilen şehirde yerleşim 1600’lü yıllardan itibaren sürmektedir. Cape May’de gerek sahilde gerekse buraya yakın yerlerde yapılan açık hava düğünleri çok meşhurdur

İş Video Tanıtımı